2 c (po gimnazjum)

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca klasy: Ewa Jocher

Samorząd klasowy:

Przewodniczący: Mikołaj Haczkiewicz

Zastępca przewodniczącego: Głód Natalia

Skarbnik: Olajossy Kacper

Sekretarz: Amelia Pabis

Spotkanie z przedstawicielem WKU z Kędzierzyna Koźla.

Dnia 12.09.19r. odbyło się spotkanie z ppor. Adamem Koziołem z WKU z Kędzierzyna -Koźla pt. „Uregulowania prawne służby wojskowej zawodowej i terytorialnej”. W spotkaniu uczestniczyły klasy mundurowe II a oraz I m. Omawialiśmy  rodzaje służb wojskowych i sił zbrojnych oraz klasyfikacje wojskowe, które decydują  czy możemy dostać się do wojska. Dyskutowaliśmy o tym z czym muszą zmagać się żołnierze w swojej pracy oraz co zapewnia wojsko podczas służby czyli m.in. wyżywienie oraz mieszkanie . Gdy spotkanie dobiegało końca, padały pytania takie jak:

jak wyglądają misje i z czym spotykają się tam żołnierze.

Otrzęsiny

1 października w naszej szkole klasy pierwsze pierwsze liceum brały udział w „otrzęsinach” zorganizowanych przez klasę IIA z wychowawczynią K. Bochenek przy wsparciu pani Malwiny Bednarczyk. Konkurencji jak co roku nie brakowało, a nasi uczniowie i ich wychowawcy bawili się rewelacyjnie.


Wycieczka integracyjna klasy


Uczniowie klasy I m pod opieką wychowawcy pani Ewy Jocher aktywnie spędzili czas na prawdziwym polu bojowym, gdzie na specjalnie przygotowanym terenie mogli wykazać się sprawnością i celnością podczas gry w paintballa. Gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń, którymi młodzież wymieniała się podczas wspólnego biesiadowania przy pieczeniu kiełbasek. Zabawa była LUX!!!😉

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszym wydaniu.

Szkolne zawody w siatkówce klas pierwszych

Dnia 29.01.2020r. odbyły się szkolne zawody w siatkówkę klas pierwszych. W turnieju wzięło udział 7 reprezentacji klasowych.

FAZA GRUPOWA
I Ep – I LMg 0:2 (6:15, 10:15)
I TGWEHg – I LMRg 1:2 (15:12, 14:16, 14:16)
I TMRg – I LRMp 0:2 (14:16, 11:15)
I TGMp – wolny los

PÓŁFINAŁ
I LMg – I LMRg 2:0 (15:13, 16:14)
I LRMp – I TGMp 2:0 (18:16, 16:14)

FINAŁ
I LMg – I LRMp 2:0 (15:13,16:14)

KLASYFIKACJA
I miejsce – I LMg

II miejsce – I LRMp
III miejsce – I LMRg

Organizatorem i sędzią zawodów była p. E. Pajor-Hajdecka

zwycięska drużyna z Panią E. Pajor- Hajdecką

Szkolny turniej piłki siatkowej

7 lutego 2020 roku został rozegrany Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W turnieju uczestniczyło 8 reprezentacji klasowych. Rozgrywki toczyły się systemem pucharowym. W finale turnieju zmierzyły się następujące drużyny:
Mistrz Szkoły ZSR: IV TR
II miejsce I LMRp
III miejsce I LMg
IV miejsce II TGR