1 LM (po gimnazjum)

Przewodnicząca:

Zastępca przewodniczącej:

Skarbnik:

Spotkanie z przedstawicielem WKU z Kędzierzyna Koźla.

Dnia 12.09.19r. odbyło się spotkanie z ppor. Adamem Koziołem z WKU z Kędzierzyna -Koźla pt. „Uregulowania prawne służby wojskowej zawodowej i terytorialnej”. W spotkaniu uczestniczyły klasy mundurowe II a oraz I m. Omawialiśmy  rodzaje służb wojskowych i sił zbrojnych oraz klasyfikacje wojskowe, które decydują  czy możemy dostać się do wojska. Dyskutowaliśmy o tym z czym muszą zmagać się żołnierze w swojej pracy oraz co zapewnia wojsko podczas służby czyli m.in. wyżywienie oraz mieszkanie . Gdy spotkanie dobiegało końca, padały pytania takie jak:

jak wyglądają misje i z czym spotykają się tam żołnierze.

Otrzęsiny

1 października w naszej szkole klasy pierwsze pierwsze liceum brały udział w „otrzęsinach” zorganizowanych przez klasę IIA z wychowawczynią K. Bochenek przy wsparciu pani Malwiny Bednarczyk. Konkurencji jak co roku nie brakowało, a nasi uczniowie i ich wychowawcy bawili się rewelacyjnie.

Wycieczka integracyjna klasy

Uczniowie klasy I m pod opieką wychowawcy pani Ewy Jocher aktywnie spędzili czas na prawdziwym polu bojowym, gdzie na specjalnie przygotowanym terenie mogli wykazać się sprawnością i celnością podczas gry w paintballa. Gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń, którymi młodzież wymieniała się podczas wspólnego biesiadowania przy pieczeniu kiełbasek. Zabawa była LUX!!!😉